انگور التهاب معده و روده ها را درمان می کند | تغذیه سالم

  No Comments سلامتی

  انگور التهاب معده و روده ها رو درمان می کنه

  انگور التهاب معده و روده ها رو درمان می کنه

  انگور شامل ویتامینای آ، ب و ث و هم دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومینه . کارشناسان تغذیه فکر می کنن انگور میوه بسیار مفیدیه که خاصیت قلیایی داره و باعث قلیایی شدن خون می شه.

  از این دید هر یک کیلوی اون برابر یه لیتر آب معدنی است، به دلیل وجود مواد قندی زیاد انرژی زاست و گرما بدن رو تامین می کنه.
  امروزه در طب درمانای طبیعی از رژیمای جور واجور انگور استفاده می کنن. هم اینکه این میوه رو واسه درمان مریضیای یبوست، مشکلات رماتیسم، کم خونی و حتی پیشگیری از سرطان به درد بخور می دونن .یکی از خواص انگور، صاف کننده و تولید کننده خون بودن اون هستش . انگور قند خون رو هم تنظیم می کنه. هم اینکه انگور قرمز واسه تصفیه خون و خونسازی از انگور سبز هم بهتره. البته آدمایی که قند خون پایین دارن، می تونن از انگور بهره زیادی ببرن .انگور یکی از میوه های ضدسرطان شناخته شده و این به خاطر خواص ضدعفونی کنندگی اون هستش . آدمایی که در دوره نقاهت یه مریضی هستن یا ضعف عمومی بدن دارن و در نتیجه قدرت دفاعی بدن اونا کم شده، تلاش کنن از انگور به مقدار زیادی استفاده کنن.

  انگور پتاسیم زیادی داره که به جبران ضعف بدن کمک می کنه. به دلیل داشتن پتاسیم، مقوی قلب و یه داروی موثر واسه کم خونیه چون دارای آهن، منگنز و منزیم بوده و در کنترل فشارخون موثره. افراد گرفتار به ناراحتیای قلب و اعصاب می تونن آب اونو هم درزمان روز بنوشن .انگور واسه سلامتی قلب، ریه و کلیه نافعه و به دلیل داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین و مدر بوده و واسه مبتلایان به اوره بالای خون (نقرس) مناسب و سازگاره و یبوست که مشکلات اون بی اشتهایی، نفخ، سردرد، تشنگی بیشتر از اندازه و بدبویی دهن است با خوردن آب انگور تازه برطرف می شه .علاوه بر این که انگور در درمان یبوست و التهاب معده و روده ها موثره؛ بسیار مقوی و مغذیه، خون رو تصفیه، سینه و ریه رو صاف و تمیز می کنه.

  انگور هم اینکه در درمان سل ریوی و مشکی سرفه موثره و واسه درمان اسهال خونی از انگور استفاده می شه. هم اینکه واسه درمان نقرس خیلی خوبه. آدمایی که معده ضعیف دارن باید انگور رو بدون پوست بخورند چون پوست اون دیرهضم بوده و موجب دل درد، نفخ و مشکلات دیگه می شه.

  به نقل از باشگاه خبرنگاران

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *