انگور بهشتی! | تغذیه سالم

  No Comments سلامتی

  انگور میوه ایه بهشتی که شامل ویتامینای C-B-A هستش. هم اینکه دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومینه. هر شخصی باید در روز انگور میل کنه، چون میوه ای ضد عفونی کننده است. امروز در طب درمانای طبیعی از رژیمای جور واجور انگور استفاده می کنن. هم اینکه این میوه رو واسه درمان بیماریای یبوست، مشکلات رماتیسم، کم خونی و حتی پیشگیری از سرطان به درد بخور می دونن. انگور هم لاغر کننده است و هم چاق کننده. بدین گونه که اگه انگور رو از صبح تا ظهر، خالی بخورین لاغر کننده س و اگه اونو همراه با غذا بخورین چاق کننده س. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین وقتی انگور میل می کنین پشت اون آب سرد بخورین و یا میوه های خشک مانند برگه هلو و چیزای دیگه ای به جز اینا رو با انگور و آب میل نکنین چون دچار دل درد میشین.

  خواص

  یکی از خواص انگور، صاف کننده و «تولید کننده خون بودن» اون هستش. انگور قندخون رو هم تنظیم می کنه. هم اینکه انگور قرمز واسه تصفیه خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتره. البته آدمایی که قندخون پایین دارن می تونن از انگور بهره زیاد ببرن. پس تلاش کنن همیشه انگور داشته باشن و چند بار در روز مقداری از اونو بخورن. انگور یکی از میوه های ضد سرطان شناخته شده و این، به خاطر خواص ضدعفونی کنندگی اون هستش.

  آدمایی که در دوره نقاهت یه مریضی هستن و یا ضعف عمومی بدن دارن، و در نتیجه قدرت دفاعی بدن اونا کم شده؛ تلاش کنن از انگور، هویج، سیب و هلو، به مقدار زیاد استفاده کنن. البته این میوه ها رو با هم در آبمیوه گیری ریخته و آبمیوه حاصل شده رو در طول روز بنوشن. خوبه بدونین انگور پتاسیم زیادی داره که به جبران ضعف بدن کمک می کنه. انگور و سیب هر دو میوه های بهشتی هستن که افراد گرفتار به ناراحتیای قلب و اعصاب می تونن آب اونو هم درزمان روز بنوشن.

  انگور واسه سلامتی قلب، ریه و کلیه نافعه و به دلیل داشتن املاح و مواد سلولزی ملین و مدر بوده و واسه مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگاره. این نکته رو هم بدونین یبوست که مشکلات اون بی اشتهایی، نفخ، سردرد، تشنگی بیشتر از اندازه و بدبویی دهن است با خوردن آب انگور تازه برطرف می شه.

  کشمش

  کشمش تقــویت کننده بدنه و اگه اونو مانند چای دم کنین و بخورین، واسه نرم کردن سینه و درد گلو خوبه.

  غـوره

  غوره واسه افراد گرفتار به چربی خون بسیار به درد بخور بوده و ضد عفونی کننده بدن هم هست. هم اینکه اگه با سالاد میل شه، واسه لاغر کردن سودمنده. تلاش کنین غوره رو خالی نخورین چون روی معده اثر بد میذاره. هم اینکه خانمای باردار از خوردن غوره زیاد دوری کنن، چون غوره مدره و امکان داره موجب سقط جنین شه.

   

  انگور بهشتی! was last modified: اکتبر ۲۷th, 2013 by ملیکا بینا

  جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • : امتیازات سلامتی انگور چیه؟
  • رو بدونین

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *