انگور به سلامت قلب و عروق کمک می کند & | بیماری

  No Comments سلامتی

  : انگور به سلامت قلب و عروق کمک می کنه

  محققان علوم پزشکی می گن یافته های بررسیای انجام شده نشون داده که مصرف انگور از پرفشاری خون پیشگیری کرده و به سلامت قلب و عروق کمک می کنه.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز،  در این بررسی که در موسسه تحقیقاتی سلامت قلب در دانشگاه میشیگان انجام شد، شکلای جور واجور انگور سبز، قرمز و بنفش مورد مطالعه قرار گرفتن و مشخص شد که این میوه در پیشگیری از بیماریای قلبی– عروقی نقش موثری اجرا می کنه.

  واسه انجام این تحقیق رژیم غذایی موشای آزمایشگاهی به مدت ۱۸ هفته تحتِ کنترل قرار گرفت. یافته ها نشون داد در موشایی که روزانه انگور مصرف کرده بودن، فشارخون کم شده و کارکرد سیستم قلبی- عروقی با بهبود قابل توجه ای همراه بوده.

  این اثر به ترکیباتی موسوم به فلاونوئید که فت و فراوون در انگور و بقیه میوه ها و سبزیجات پیدا میشه، نسبت داده شده. علاوه بر میوه ها و سبزیجات، کاکائو، قهوه و چای سبز هم شامل فلاونوئیدها هستن.

  پرفشاری خون که یکی از بیماریای شایع و کشنده در عصر حاضره، به فشارخون بالاتر از ۱۴ روی ۹ میگن. اصلاح روش زندگی به معنی پیروی از الگوی تغذیه مناسب، پیشگیری از چاقی، ورزش و جنب و جوش همیشگی و منظم، دوری از مصرف سیگار و الکل و مدیریت استرس، مهم ترین قدم در پیشگیری و کنترل مریضی پرفشاری خون هستش.

  فشار خون بالا یکی از مهم ترین عوامل خطر ایجاد کننده مریضی عروق تغذیه کننده قلبه که طی سالای گذشته گسترش اون افزایش زیادی داشته طوری که از هر ۵ نفر یه نفر به فشار خون بالا مبتلاست .

  در تعریف فشار خون بالا عنوان می شه که فشار ماکزیمم مساوی یا بیشتر از ۱۴۰ میلی متر جیوه و فشار می نیمم مساوی یا بیشتر از میلی متر جیوه به عنوان پایه فشارخون بالا است .

  .

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *