انگور | میوه ای مفید برای تقویت معده و دستگاه عصبی | سبزیجات

  No Comments سلامتی

  انگور، میوه ای به درد بخور واسه تقویت معده و دستگاه عصبی

  انگور یکی از عجیب ترین میوه هاست که خدا به آدم ارزانی داشته. این میوه میتونه نقش یه دکتر اعصاب رو در بدن شما اجرا کنه. انگور به دلیل خاصیت خاص متابولیکی که داره می تونه اعصاب رو تنظیم کنه. هم اینکه بخاطر داشتن هسته میتونه دلیل تنظیم کار دستگاه گوارش مخصوصا معده شه.  

  به گفته یه محقق طب سنتی، خوردن انگور علاوه بر تقویت توان معده باعث افزایش کارکرد سیستم عصبی بدن می شه.

  محمد امین افرا اعلام کرد: انگور میوه ای تابستانیه که یبوست رو برطرف کرده و  هم تقویت کننده سیستم عصبی بدنه.

  ایشون با اشاره به خواص دیگه انگور، گفت: انگور میوه ای پرخاصیت، سم زدای بدن، تقویت کننده معده و مناسب واسه دستگاه گوارشه. دارای مقادیر زیادی ویتامینه که مصرف اون نیازای بدن رو به بعضی ویتامینا تامین می کنه. هم اینکه همه قسمت هاش پرخاصیت بوده و استفاده میشن طوری که از غوره اون آبغوره گرفته می شه و از هسته اون روغن جفت و جور شده و با خشک کردن اونم مویز و کشمش به وجود میاد و بعضی هم انگور رو تبدیل به شیره پرخاصیت می کنن.

  این محقق طب سنتی گفت: شیره انگور هم پر از خواصیه که در فصل پاییز نباید از خوردن اون غافل شد. در فصولی که انگور وجود نداره بهتره از شیره اون که دارای قند بالایی بوده و بسیار مقوی و مغذیه، استفاده کرد.

  ایشون در ادامه اضافه کرد: شیره انگور ضد نفخ است و در تقویت بنیه بدن خیلی موثره، انرژی زا  و خون ساز هم هست.

  افرا یکی از دلایل ریزش مو رو کم خونی دونست و گفت: بهترین درمان این مریضی انگور و شیره انگوره چون املاح و  آهن بدن رو تأمین می کنه.

  ایشون اضافه کرد: شیره مزاج گرم داره و بیشتر افراد می تونن ازش استفاده کنن هم اینکه بعضی افراد با شیره شربت درست می کنن که روش بسیار خوبیه و طبع شربت هم گرمه.

  اون سرکه شیره انگور رو یه سرکه انگبین مناسب واسه فصل گرما دونست و گفت: سرکه انگبین انگور دلیل پاکسازی کبد چرب، درمان فشارخون و دیابت است. مصرف شیره در آدمایی که فشارخون دارن، منتهی به افزایش فشارخون اونا نمی شه اما بهتره در حد میونه روی مصرف شه.

  ایشون اعلام کرد: شیره مرغوب شیره ایه که رنگ اون شفاف بوده و خاک آلود نباشه.

  منبع :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *