دانلود پایان نامه

در گزینش کاغذ دیواری های مدرن احتیاج به دقت و تمرکز بالایی داریم. کاغذ دیواری رابطه ای تنگاتنگ با مبلمان و در نهایت با دکوراسیون خانگی ما دارد؛ اگر مبلمان کلاسیک دارید بهتر است هرگز سراغ کاغذ دیواری مدرن نروید. عالی ترین راه کمک گرفتن از یک کارشناس حرفه ای طراح دکوراسیون میباشد که شما را راهنمایی میکند و ممکن است انتخاب شما با معیارهای شخصی در نظر اول زیبا باشد اما در نهایت بعد از مدتی تکراری میشود.

کاغذ دیواری با نمای منظره

دنیایی که از یک کاغذ دیواری مدرن جلوی چشم ما قرار میگیرد می تواند یک نقاشی معروف یا مکانی تاریخی یا منظره ای از تابستان باشد. استفاده از کاغذ دیواری جدید به ما کمک میکند تا غیر از دیوار دنیایی که به آن علاقه دارید جلوی چشمانتان قرار گیرد.کاغذ دیواری مدرن تعریفی کاملا جدید از دکوراسیون نشان میدهد،دیوارهایی که نه تنها دیگر موانعی نیستند، بلکه گل نیز میدهند.

انتخاب هوشمندانه کاغذ دیواری مدرن در دکوراسیون منزل

برای داشتن دکوراسیون به سبک مدرن، بهترین گزینه انتخاب کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ می باشد. اگر قرار هست از کاغذ دیواری طرح دار در دکوراسیون مدرن استفاده شود بهتر هست از کاغذ دیواری هایی با طرح ها و نقش های منظم و ساده استفاده شود.

معیار انتخاب کاغذ دیواری مدرن

زمانی که برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری مدرن شروع به دیدن نقش و طرح های مختلف مییکنید ،ممکن است تعدد طرح های مدرن آنها کمی شما را سردرگم کرده و توانایی انتخاب درست را از شما خواهد گرفت.دراین قسمت میخواهیم که با گفتن چند نکته ی ساده به شما در بهترین خرید کاغذ دیواری کمک کنیم.
ست کردن کاغذ دیواری با وسایل و مبلمان خانه به شما یک فضای یکدست و دکوراسیونی زیبا میدهد،این در حالی هست که اگر در هنگام انتخاب کاغذ دیواری به رنگ و طرح مبلمان و کفپوش ها توجه نکنید همان کاغذ دیواری فضای خانه یا محل مورد نظر شما تبدیل به مکانی آشفته و شلوغ میکند که نمیتوانیددر آن احساس آرامش و تمرکز ذهنی داشته باشید.
اگر میخواهید با حوصله فضایی متفاوت و خاص را برای محل کار یا منزل خود تدارک ببینید و اهل ریسک کردن هستید به شما پیشنهاد میکنیم که دست روی کاغذ دیواری هایی بگذارید که چندین رنگ در کنار هم و از تنالیته های متفاوت درآن استفاده شده است.

کاغذ های دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک، راهکاری برای طراحی فضای دکوراسیون داخلی ملایم و دلنشین بیشتر طرح ها و رنگ های کاغذ دیواری کلاسیک آرامش بخش و دلنشین است که به راحتی می توان آن را با وسایل خانه هماهنگ کرد. برای این که تاثیر یکنواخت و غالب بر محیط نخواهد گذاشت و به خوبی می شود از آن استفاده کرد. این گونه از کاغذ های دیواری مقاوم در برابر نور آفتاب بوده و از کیفیت بالایی بهره میگیرند . رنگ بندی کاغذ های دیواری کلاسیک تم های رنگی خاصی را در بر میگیرد که از جمله آن ها میتوان به کرم بژ،نسکافه ای و یاسی و ..اشاره کرد که با انواع طرح های، ساده و گلدار عرضه می شود

از مدل های آلبوم کاغذ دیواری کلاسیک می توانید برای تمامی اتاق ها و دیگر فضا استفاده کنید. به علاوه بعضی از طرح های آلبوم مانند طرح ها ی ساده و راه راه برای محیط های کاری و دفاتر استفاده می شود.

دسته بندی کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری ها هم مثل وسایل دیگر از لحاظ طرح و مدل در سبک های مدرن و کلاسیک جدا و دسته بندی می شوند. امروزه روز به روز به طرفداران مدل کلاسیک اضافه می شود، بیشتر اوقات از مدل های گلدار و خطی در خود استفاده می کنند و شکلی زیبا و مجلل به اتاق می دهد در این حال مدل های کاغذ دیواری مدرن از طرح های ساده در الگو های خود استفاده می کنند.

کاغذدیواری برجسته چیست؟

یکی از انواع کاغذ دیواری های زیبا، کاغذ دیواری برجسته می باشد که دارای طرح های بسیا زیبا و متفاوت است و رگه های آن و طرح های آن به گونه ای بسیار طبیعی و قابل باور لمس کردنی می باشد و همین علت اصلی پرطرفدار بودن این کاغذ می باشد و نکته ی بسیار مهم نصب آسان و راحت این کاغذ می باشد که با اینکه کمی وزن بیشتر نسبت به کاغذ دیواری های معمولی دارد ولی خیلی راحت بر روی دیوار پایدار باقی و ثبات خود را حفظ می کند.

در کلیپ زیر می توانید با نحوه صحیح نصب کاغذهای دیواری متنوع آشنا شوید:

نحوه صحیح نصب کاغذ دیواری برجسته

طرح کاغذ دیواری برجسته

این نوع دیوار پوش از طرح هایی تشکیل شده که روی آن خطوط و تصاویر آن بسیار برجسته بنظر می رسد. مثلاً برخی از دیوار پوش ها بصورت مخمل می باشند و بعضی دیگر داری الیافی هستند که روی هم تنیده شده بنظر می رسند.بعضی از انواع آن از جنس pvc است. در بعضی از کاغذهای دیواری طرح های متصل شده از جنس ابریشم میباشند. بطور کلی عمده این طرح ها بسیار لاکچری و فاخر می باشند و مخصوص خانه هایی هستند که صاحبانشان از نظر مالی متمول می باشند . برخی از کاغذ دیواری های برجسته دارای طرح های هایی هستند که روی کاغذ سنگ های ریز زینتی و یا سنگ های رنگی کار شده است. بیشتر این نوع کاغذ ها بصورت دست ساز می باشند.

ست کردن کاغذ دیواری با دکوراسیون داخلی

برای استفاده از کاغذدیواری ها می بایست جدا از بحث سلیقه یک سری قواعد و قوانین را به کار برد و این یکی از مهم ترین اصولی است که می بایست به کار برد. در ادامه ی این بحث ترفندهایی به شما آموز داده می شود.

چگونگی ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان

ایجاد هارمونی بین این عناصر می تواند به نحو موثری در زیبایی این اجزا کنار هم اثر گذار باشد. برای کسب نتایج بهتر و زیباتر شدن دکوراسیون خانه میتوانید کاغذ دیواری هایی که استفاده می کنید را به طوری انتخاب کنید که با مبلمان و نحوه ی چیدمان آن ست و هماهنگ باشد. باید طیف رنگی مورد علاقه ی خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن اقدام به خرید نمایید. عوامل دیگری که زمینه ساز یک انتخاب عالی است. تناسب نورپردازی و نورگیر فضا و سبک دکوراسیون می باشند.

مدل کاغذ دیواری شیک و ساده

پیش از اینکه در خرید کاغذ دیواری برای دیوار های منزل یا محیط کار عجله کنید به طور کامل دیزاین خانه ی خود را با طرح ها و رنگ های مختلف کاغذ دیواری تصور کنید. عدم هماهنگی رنگ و طرح کاغذ دیواری باعث می شود تا خانه و محل کار شما شلخته و آشفته به نظر بیاید و طی مرور زمان باعث خستگی شما می شود. مدل کاغذ دیواری موجود در بازار بسیار متنوع هستند ولی اینکه شما بتوانید انتخابی درست میان مدل های مختلف داشته باشید و در هنگام خرید سردرگم نشوید نیاز به بررسی بیشتر دارد.

تغییر دکوراسیون با کاغذ دیواری

تغییر دکوراسیون با استفاده از کاغذ دیواری

خیلی اوقات اتفاق افتاده است که خانه هایی را می بینیم که از مبل های خاکستری و کدر و دیوارهای بی روح و سفید رنگ و کابینت های استیل و بی رنگ استفاده شده است و تصور ما بعد از ورود به این خانه ها این است که هیچگاه قرار نیست اتفاق خاصی یا هیجان انگیزی در این خانه رخ دهد اما می توان با انتخاب یک کاغذ دیواری هیجان و تنوع را به آن خانه بازگرداند.

تغییر دیزاین با استفاده از کاغذ دیواری

ما در این مطلب چند پیشنهاد ساده داریم برای تغییر حس و حال خانه شما اگر قرار باشد کل دیوارهای خانه ساده و سفید باشند دیگر حس و حالی به فضای خانه نمی دهد بنابراین اولین نکته رنگ آمیزی دیوارها با استفاده از کاغذ دیواری می باشد اگر مبل های ساده و تک رنگی دارید استفاده ازکاغذ دیواری طرح دار و رنگ های شاد گزینه مناسبی می باشد.تغییر دکوراسیون معمولا کار پر هزینه ای است. عوض کردن مبلمان، تغییر رنگ های موجود در خانه و حتی اضافه کردن لوازمی که چهره خانه شما را دگرگون کنند، آرزویی نیست که به این سادگی و به این سرعت برآورده شود.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   یک نکته مهم درباره جملات انگیزشی

کاغذ دیواری

تغییر دکوراسیون ارزان خانه

تغییر دکوراسیون معمولا کار پر هزینه ای است. عوض کردن مبلمان، پارکت لمینیت، تغییر رنگ های موجود در خانه و حتی اضافه کردن لوازمی که چهره خانه شما را دگرگون کنند، آرزویی نیست که به این سادگی و به این سرعت برآورده شود. اما شاید بتوانید با کمی هزینه و ذوق و سلیقه دکوراسیون خانه تان را از یکنواختی درآورید. برای این کار به معجزه کوسن ها نیازمندید. بله کوسن ها! کوسن ها اگرچه تاثیری در تغییر کلی خانه شما ندارند اما می توانند رنگ و طرح و مدل های جدیدی را به خانه شما بیاورند. در اتاق خواب، پذیرایی، نشیمن و حتی آشپزخانه.

کوسن ها جای زیادی نمی گیرند، پردردسر نیستند و قیمت زیادی هم ندارند اما از آنها در هر جای خانه می توانید استفاده کنید. حتی روی نیمکت چوبی کهنه ای که به تازگی رنگش کرده و در گوشه و کنار خانه جایی برایش دست و پا کرده اید.

بسیاری از میز و صندلی های غذاخوری، نشیمن چوبی دارند و روی این نشیمن کوسن نازکی قرار می گیرد که به پشتی صندلی گره می خورد. عوض کردن طرح و رنگ این کوسن ها می تواند چهره جدیدی به میز آشپزخانه تان بدهد و تنوع ایجاد کند. به جز این، می توانید از کوسن ها در تکیه گاه صندلی هایتان هم استفاده کنید.

لازم نیست کوسن های مربع شکل دقیقا به همان اندازه و شکل صندلی باشند. می توانید قالب کوسن های نشیمن را بر اساس سلیقه خود کوچکتر کنید یا از فرم ذوزنقه به جای مربع استفاده کنید. با این حال در مورد صندلی های گرد بهتر است کوسن هم گرد باشد.

در انتخاب رنگ کوسن باید رنگ کلی دکوراسیون خانه و رنگ مبل را در نظر بگیرید. کوسن ها حکم لکه های رنگی را دارند که می توانند خانه شما را از یکنواختی نجات دهند و مهم تر از آن، به خانه شما هویت ببخشند. کوسن ها با شکل، طرح و جنس شان تکلیف دکوراسیون خانه شما را روشن می کنند. این که خانه شما سنتی است یا مدرن، رسمی یا راحت، شاد یا سنگین و… با انتخاب کوسن ها مشخص می شود. کوسن ها می توانند رنگ و بوی خانه شما را دگرگون کنند.

رویه های کوسن را هر از چند گاه با رنگ پرده، فرش یا بر اساس فصل تغییر دهید. تغییر رویه کوسن در بهار باید خانه شما را بهاری کند. بنابراین از طرح های گل و طبیعت و رنگ های سبز و صورتی و آبی و ارغوانی استفاده کنید. در پاییز رنگ کوسن ها را نارنجی، قهوه ای، قرمز یا زرد انتخاب کنید و در زمستان از رنگ های گرم مثل زرشکی یا بنفش بادمجانی استفاده کنید. رنگ های مناسب تابستان هم آبی روشن، یاسی و سبز روشن هستند.

شکل کوسن ها هم در تعیین هویت خانه موثر است. کوسن های گرد، خانه شما را رسمی تر نشان می دهند حال آنکه کوسن های مربع و مستطیل، فرم راحت تری به خانه شما می دهند. کوسن های مبل های استیل و رسمی معمولا گرد است و کوسن های مبل های راحتی، مربع یا مستطیل.

جنس کوسن با توجه به جایی که مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. کوسن صندلی های آشپزخانه باید بسیار مقاوم و قابلیت شستشو با ماشین داشته باشد. اما این قاعده درباره کوسن پذیرایی یا اتاق خواب چندان صدق نمی کند. کوسن اتاق پذیرایی می تواند از جنس های فاخرتر و ظریف تر انتخاب شود. گزینه خوب برای این کوسن ها، ساتن، ساتن امریکایی و مخمل است. در نشیمن، از آنجایی که راحتی حرف اول را می زند، استفاده از کوسن لطیف و نخی در اولویت است. پارچه کوسن های نشیمن باید قابل شستشو باشند و رنگ پس ندهند. در اتاق خواب هم کوسن های نخی مناسب ترند اما بهترین جنس برای کوسن های آشپزخانه، کتان ضخیم است که بتوانید آن را زود به زود درآورده و بشویید. دقت کنید که هنگام تهیه کوسن، بالشتک از رویه قابل جدا شدن باشد.

هنگام انتخاب کوسن به جنس پارچه و محتویات داخل آن توجه کنید. داخل کوسن باید آن قدر نرم باشد که هنگام استفاده احساس راحتی کنید. اما کوسن هایی که برای نشیمن میز و صندلی آشپزخانه استفاده می شوند، باید کمی محکم باشند.

در زمستان از کوسن های بافتنی استفاده کنید. حتی با کمی ذوق و سلیقه می توانید کوسن های بافتنی را با طرح های جو دانه و پیچ خودتان ببافید و به مبلمانتان چهره زمستانی تری بدهید. دوختن حاشیه هایی از منگوله، ریشه یا نواری از پارچه با رنگ و طرح متفاوت، دوختن دکمه، بستن روبان و… می تواند به زیباتر شدن کوسن ها کمک کند. البته، همواره سبک کلی منزل و مبلمان را در نظر بگیرید، زیرا سادگی، ویژگی بعضی از سبک هاست.

بسته به محل استفاده کوسن می توانید تکه دوزی های متفاوتی روی آن داشته باشید. برای اتاق کودک، تکه دوزی طرح های عروسکی یا ماشین و کامپیوتر، برای اتاق خواب تکه دوزی های رمانتیک و برای نشیمن، تکه دوزی های فانتزی مثل طرح فنجان قهوه. برای کوسن های رسمی پذیرایی هم می توانید از پولک دوزی یا تکه دوزی گل و طبیعت استفاده کنید.کوسن ها همیشه برای تزئین روی مبل قرار نمی گیرند. گاهی این کوسن ها نشیمن یا تکیه گاه مبل هستند که در واقع بالشتک های بزرگتری هستند که جزو اصلی مبل شما به حساب می آیند. در این صورت تغییر پارچه این کوسن ها می تواند به زیباتر شدن خانه تان کمک کند. تغییر این کوسن ها به معنی حذف هزینه های خرید مبل یا تغییر روکش مبل است. می توانید برای ۴فصل، ۴روکش کوسن متفاوت داشته باشید و با تغییر آنها حال و هوای خانه تان را عوض کنید.

برای ایجاد فضایی شادتر و زیباتر می توانید کوسن های مبل راحتی تان را تلفیقی بچینید. یعنی از کوسن های گرد، مربع و مستطیل استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ های متنوع در کوسن ها می تواند فضایی شادتر و هماهنگ تر به خانه شما بدهد. در چینش این کوسن ها بافت های زبر را کنار نرم، مات را کنار براق، درشت را کنار ریز و ساده را کنار طرح دار قرار دهید.

طراحی منزل با کاغذ دیواری

پیشرفت در علم و تکنولوژی در حوزه طراحی و گرافیک سبب شده طرح های مختلف کاغذ دیواری سه بعدی متناسب با سلیقه هر کسى در هر جایى هر روز تولید شوند.همچنین هم راستا شدن توسعه و پیشرفت در تمام علوم یک سینرژی و هم افزایی در این صنعت به وجود آورده که این امکان را می دهد، ا ما هروز با نمایش یک محصول جدید در همه حوزه ها و بالاخص دکوراسیون داخلى سورپرایز شده و محیط خود را با آن تطبیق دهیم.که این نوع از کاغذ دیواری های گامى جدید در صنعت دکوراسیون داخلی و یک نقطه عطف در دیزاین منازل شما مى باشد.

کاغذ دیواری ارزان

تیراژه هارمونی سعی دارد تا با قرار دادن رنج های مختلف از قیمت محصولات هولوگرام دار در سبد خرید خود بتواند نیاز های اقشار مختلف و تقاضامند رنج های قیمتی متفاوت را در بر گیرد.کاغذ دیواری ارزان این شرکت توانسته است نیازهای مشتریان در زمینه فروش کاغذ دیواری ارزان را نیز پوشش دهد و اجناسی متناسب با بودجه افراد در اختیار آن ها قرار دهد.